Перша допомога потерпілому

Перша допомога
при нещасних випадках
        Як часто, ми, дорослі винні в тому, що з сином чи донькою трапився нещасний випадок! Саме через нашу неуважнвсть, незібраність страждає дитина. Особливо це стосуєтьсяч періоду, коли малюк вже починає самостійно гратися, обстежує навколишнє середовище. Ось типові приклади.
        Мати переодягає дитину на стільці, відійшла на хвилинку – дитина впала на підлогу.
        Ви поставили чайник чи кастрюлю з гарячою рідиною на стіл. Малюк, який грається в приміщенні, потянув скатертину до себе – перевернув посуд і дістав опіки.
        Дорослі непередбачливо залишили ліки в місці, доступному для дитини, а влна вирішивши, що це цукерки, проковтнула їх.
        Дрібні предмети – гудзики, монети, шпильки, намистинки, валяються де завгодно. Дитина, зацікавившись новим предметом, обов´язково його «випробовує», візьме до рота, засуне в ніс або в вухо.
Що робити, якщо дитина забила голову
Покладіть у ліжко. Прикладайте компреси з холодної води на забите місце і відразу ж міняйте їх, як тільки компрес зігріється. Якщо в дитини нудота, блювота, запаморочення, слід негайно викликати лікаря: можливий струс мозку.
Порізалася чи подряпалася
Пошкоджене місце промийте ваткою, змоченою перекисом водню. Краї (лише краї) змажте йодом або зеленкою, накладіть пов´язку. Якщо ранка глибока, кровоточить, зверніться до хірурга.
Ошпарилася гарячою рідиною
Пошкоджену ділянку поливайте холодною водою – це зменшить біль. Пухирі не проколюйте. Якщо опік сильний, більш ніж долоня дитини – необхідна негайна медична допомога. До прибуття лікаря прикрийте пошкоджене місце стерільною марлею. Нечим його не змощуйте, не присипайте!
Проковтнула ліки
Як найшвидше викличте в дитини блювоту, засунувши їй у рот палець, обгорнутий бинтом, і надавлюючи на корінь язика. Відразу з´ясуйте, що за ліки і в якій кількості проковтнула дитина. Раптова сонливість, кволість, або навпаки, різке збудження – ознаки отруєння. Негайно викличте «Швидку допомогу».
Випила розчин кислоти, оцет
До приїзду «Швидкої допомоги» негайно починайте поїти дитину чистою водою або розмішаним із водою яєчним білком.
Проковтнула дрібний предмет
Якщо це круглий, гладенький предмет – не хвилюйтеся, він не пошкодить органів травлення, а вийде через добу з випорожненями. Але гострий може травмувати стравохід, шлунок, кишечник. Якщо дитина поскаржилась на болі в животі необхідна негайна кваліфікована медична допомога. Ні в якому разі не давайте проносне. Годуйте м´якою, великою, за обсягом їжею – тушкованим протертим яблуком, картопляним пюре, розвареною протертою кашею.
Вдихнула дрібний предмет
Дайте дитині відкашлятися. Не зупиняйте різкий кашель, а покладіть дитину собі на коліна вниз головою і легенько поплескайте по спині. Саме в такому положенні сторонній предмет легше виштовхнути з дихальних шляхів. Якщо ж не вийшло – потрібно звернутись за медичною допомогою.
Засунула намистину, горошину в ніс
Притисніть хусточкою вільну від сторонього тіла ніздрю, і нехай дитина сильно висякається. Якщо предмет знаходиться неглибоко, то таким чином вдасться його видали. В інших випадках треба негайно звернутися до лікаря.
У всіх випадках намагайтеся заспокоїти дитину,
не виявляйте свого хвилювання,
робіть все швидко але без метушні