Попередження травматизму взимку

Шановні батьки!

Замерзнути можна в будь-який час року: і влітку , і восени , і навесні , і взимку ! Наприклад , потрапити під літню зливу , промокнути наскрізь і продрогнуть ; промерзнути на осінньому вітрі. Ну , а взимку замерзнути простіше простого. Досить трохи постояти на зупинці в очікуванні автобуса.

У першу чергу небезпеку переохолодження піддаються діти . Навіть якщо вони одягнені дуже тепло , але нерухомі, або гуляють у мокрому одязі.

* Одягайте своїх дітей відповідно погодних умов.

* Навчіть їх :

рухатися , щоб не замерзнути ;

не тремтіти (чим сильніше тремтиш , тим більше замерзаєш ) ;

розслаблятися (щоб стало тепліше , потрібно постаратися розслабити все тіло , угамувати тремтіння і вирівняти дихання ) ;

дихати носом ;

розтирати долоні одну про іншу;

робити енергійні махи руками ( потрібно максимально розслабити руки і напружити пальці ) ;

танцювати , як ескімоси ( потрібно витягнути руки вздовж тіла , розчепірити пальці і робити плечима різкі і часті рухи вверх- вниз) ;

гріти руки під пахвами , ворушити пальцями ніг;

присідати , бігати на місці ;

розтирати ніс , щоки і вуха сухими долонями ;

Втрата чутливості -

один з перших ознак обмороження !

Обмороження - це дуже серйозно , небезпечно і боляче. Щоб цього не сталося , потрібно пам'ятати , що обморозитися можна не тільки на сильному морозі , а й в не самі сильні холоди при високій вологості повітря.

Коли людина замерзає , все тепло починає « стікатися » до центру тіла , тому що в цій області знаходяться життєво важливі органи (серце , легені, шлунок , печінка) , які організм захищає і обігріває в першу чергу. Саме тому обморозити можна тільки :

* Щоки ;

* Вуха ;

* Кінчик носа ;

* Пальці на руках і ногах ;

* Ступні ;

* Кисті рук.

Чи не розтирайте шкіру снігом ,

їм можна подряпатися !

переохолодження організму

Коли людина піддається тривалому впливу сухого морозу або холодної води , настає загальне переохолодження організму.

Зовнішніми ознаками переохолодження є:

* Тремтіння або озноб ;

* Блідість шкірних покривів ;

* Оніміння кінцівок ;

* Загальмованість ;

* Втрата координації рухів;

* Температура тіла 35 ° С і нижче ;

* Втрата свідомості.

Необхідно вжити таких заходів:

* Видалити потерпілого зі сформованих умов і швидко звільнити його від мокрого одягу .

* Викликати швидку допомогу ( «103 »).

* Поступово зігрівати потерпілого сухим теплом. Не можна використовувати екстремальне зігрівання !

* Покласти теплі грілки в пахову і пахвову області.

* Дати потерпілому теплий солодкий чай і трохи вуглеводної їжі (хліба , печива ) .

* Якщо потерпілий без свідомості , потрібно укласти його на живіт або бік , укрити чимось теплим і спостерігати за його станом до приїзду лікаря .

Будьте уважні:

не допускайте переохолодження !

Вирушаючи з дітьми на прогулянку

по замерзлому озеру ,

не забудьте оцінити товщину льоду !

* Лід можна вважати міцним , коли його товщина не менше 7 см для одиночних пішоходів і не менше 12 см для групи .

* Якщо доводиться рухатися через водойму групою , необхідно дотримуватися дистанції не менше 5 м.

* Матово - білий або з жовтуватим відтінком - ненадійний лід , вибирайте більш міцний , з синюватим або зеленуватим відтінком.

* Обходите ділянки , запорошені снігом .

* Не виходьте на лід у темний час доби і при поганій видимості.

* Пам'ятайте , що під час відлиги лід особливо небезпечний.

Замерзли - терміново йдіть додому!