Веселка

Група № 9 "Веселка" (26 дітей)

Молодша група

Режим роботи 9 годин

Вихователь: Ситнікова Валентина Михайлівна

Помічник вихователя: Старостенко Лариса Анатоліївна

Музичний керівник: Батюк Ірина Василівна

Вихователь групи № 9 Ситникова Валентина Михайлівна, зробила міні пісочницю у груповій кімнаті, яка стала осередком дитячої творчості. Куточок постійно поповнюється новим матеріалом – мушлями, різнокольоровою галькою, кольоровими намистинками, дрібними іграшками тощо, що в поєднанні з фантазією дітей дає змогу для створення казкових, ігрових сюжетів. Ігри з піском дозволяють дитині створювати світ, що забезпечує їй шлях до бажаних почуттів та думок. Цей світ дитина може розглядати, змінювати, обговорювати, випробувати. Дітей приваблює те, що тут не має жодного неправильного чи правильного способу гри в піску, а пісочний світ створюється без підготовчої роботи, без планування і відповідає внутрішньому світу самої дитини.

Цікаво знати

Сьогодні дуже популярним став метод sandplay , що з англійської дослівно означає «пісочна гра». Власне це той метод, завдяки якому дитина з піску і невеличких фігурок будує свій індивідуальний і неповторний світу мініатюрі. Граючись, вона виражає на піску те, що спонтанно виникає в її свідомості.

Ігри з піском дають дитині змогу відчути себе впевненою і вмілою: вона створює нове, не боїться ламати старе і щось змінювати.У пісочниці створено оптимальні умови для розвитку творчого потенціалу дитини, активізації її просторової уяви, образно-логічного мислення, тренування дрібної моторики рук.У процесі колективних ігор дитина усвідомлює морально-етичні норми, у неї формується гармонійний образ світу.

Дорослі можуть бути впевнені: якщо у дитячому пісочному господарстві все спокійно, то й на душі у дитини спокій і гармонія.

У своїй роботі ми використовуємо пісок як основний матеріал для розвитку творчості дітей. Організовуючи ігри з ми намагаємося дотримуватись таких правил:

-максимально заохочувати творчий підхід і фантазію;

-повністю виключати негативну оцінку як дій, так і результатів їхньої діяльності.

Власне, пісочна терапія має на меті творче самовираження людини. Цей психотерапевтичний метод спрямований на розв’язання особистісних проблем через роботу з образами особистого і колективного підсвідомого. Робота з образами у пісочній терапії сприяє самопізнанню, особистісному зростанню, розкриттю творчих ресурсів тощо.

Досвід свідчить, що під час ігор з піском діти:

*   -  отримують велике емоційне задоволення;

*   -  удосконалюють координацію рухів, дрібну моторику, орієнтацію у просторі;

*   -  проявляють вербальну і невербальну активність, допитливість у пошуково-дослідницькій діяльності;

*    - формують навички позитивної комунікації;

*    -  розвивають сенсорно-перцептивні здібності, зокрема тактильно-кінестетичну чутливість.

Усі ці переваги ігор з піском дали змогу використовувати пісочницю з педагогічною метою. Перенесення традиційних педагогічних занять у пісочницю дає значний виховний та освітній ефект порівняно зі стандартними формами роботи з дітьми.